Adam SETKOWICZ, (1876-1945), Zimowe zaprzęgi

1,920.00

Technika wykonania : olej na płótnie

Wymiary 31×15,5 cm, w oprawie: 42,5 x 27cm

Sygnowany w lewym dolnym rogu: Setkowicz

Adam Setkowicz żyjący w latach 1876 – 1945 popularny malarz którego tematem wiodącym jego malarstwa są sceny rodzajowe z zaprzęgami, polowaniami, saniami i śniegami.

Obrazy najczęściej malowane akwarelą bądź olejno, w których autor nawiązywał do prac A. Wierusza-Kowalskiego, J. Brandta czy też J. Fałata.

Artysta w latach 1891-1894 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdzie w 1897/1898 kontynuował studia pod kierunkiem Teodora Axentowicza.