Janusz Parchimowicz, Katalog monet Rzeczpospolitej Polskiej 1919 – 1939

280.00

Stan zachowania: drukarski

Wydanie drugie, rozszerzone i uzupełnione.

  • Katalog zawiera około 2000 fotografii monet w naturalnej wielkości i powiększeniach.
  • W książce przedstawiono zdjęcia nowo odnalezionych monet, oraz uzupełniono wiele fotografii, brakujących w pierwszym wydaniu.
  • Część obejmująca monety obiegowe obejmuje lepsze powiększenia monet i wiele szczegółów jak cyfry rocznika, monogramy projektantów, napisy na rancie.

Nakład jedynie 1000 egzemplarzy.

Format: 205 x 265 mm,

Stron: 379

Oprawa: twarda, kredowy papier.