Tadeusz BARWECKI-SZEWCZYK 1912-1999, Kościół Św. Piotra i Pawła (Sprzedany!)

480.00

SPRZEDANY!

Technika wykonania : Olej na pilśni

Wymiary: 69 x 49,5 cm , w oprawie 90 x 70cm

Tadeusz BARWECKI-SZEWCZYK

1912 – 1999

Malarz krakowski. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1932-39 w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. Posługiwał się głównie techniką olejną i akwarelową. Do jego ulubionych tematów należały widoki Krakowa i jego zabytki. Po wojnie prowadził w Krakowie pracownię malarską w Międzyszkolnym Ośrodku Pracy Pozaszkolnej.

Sygnowany w prawym dolnym rogu: T.Barwecki .989.